05352718112

Sık Sorulan Sorular

Herkes Tango yapabilir mi?

Tango kurslarına başlayabilmek için daha önce herhangi bir dans eğitimi almış olmanız gerekmez. Yeni başlayan kursiyerler için oluşturduğumuz başlangıç seviyesi sınıflarda tangoya temel hareketlerle en baştan başlarız.

Tango dansı her yaştan herkesin yapabileceği bir danstır. Bu fikre dayanak olarak dünyaya mal olmuş bu dansın deyim yerindeyse Arjantin’in varoşlarından doğması gösterilebilir.

Aşkın dansı olarak bilinen tango dansını profesyonel dansçılar veya gösteri dansçıları ortaya çıkarmamıştır. Bilakis duyguları, yakarışları, sıkıntıları açığa vurmanın bir aracı olarak doğmuş ve gelişmiş bu dansı, halkın içinden, toplumun alt tabakası olarak adlandırılan varoşlardan genç-yaşlı her yaştan insanlar yaratmış ve yaşatmışlardır.

Elbette Arjantin Tangosu’nun dünya üzerinde yayılmasına ve gelişimine profesyonel dansçıların etkisi doğrudandır. Ancak Arjantin tango şov salonlarında izlenecek bir gösteri dansından çok, her bireyin ilgisi ve biriktirdiği kadar dans etmeyi becerebildiği sosyal bir danstır.

Tango zor mudur?

Tangoya en baştan, adımlar atarak, yürüyerek başlarsınız. Tangonun keyifli dünyasında gezinirken bu sırada siz farkına varmadan tangonun temel dinamikleri bedeninize yerleşmeye başlar.

Tangoya yeni başlayan kursiyerlerimizin daha önce dans deneyimi olmadığını varsayarak, öğrenme sürecini tekrara ve pratiğe dayandırırız. Böylelikle günlük stresten uzaklaşmak amacındaysanız, tango öğrenmek sizin için bir külfet olmaktan çıkar, tangonun keyfine adım adım varırsınız.

Büyüleyici tango sahnelerinin akılda bıraktığı “profesyonel dansçıların dansı tango”, “tango zordur” imajını bir kenara bırakarak tango kurslarına katıldığınızda, sosyal bir dans olan Arjantin Tangosu’nun akrobatik hareketler üzerine kurulmadığını, aksine basit adımlar dizisi ve birlikte hareket etme mantığı üzerine kurulu olduğunu görürsünüz. Öyleyse, bütün üstatların da söylediği gibi;

Yürüyebilen herkes “elbette” tango yapabilir.

Kurslarda nasıl giyinmeliyim?

Tango kursuna yeni başlayanların rahat giysiler giymeleri yeterlidir. Uzun, sivri burunlu ayakkabılar, boğazlı çizmeler giymemeniz rahatlığınız için önemlidir. Takım elbiseye ya da abiye kıyafetlere gerek yoktur, günlük kıyafetlerinizle kurslara katılabilirsiniz.

Kurslara başlar başlamaz tango ayakkabısı edinme zorunluluğunuz yoktur. Zaman içerisinde tercihinize göre rahatlığınız ya da şıklığınız için tango ayakkabısı temin edebilirsiniz.